Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Jak se bránit proti psům - bojový plemena

Tomas Dvorak (neregistrovaný uživatel)
Tomas Dvorak
Bydlím v Hradci Králove a chodím běhat přes park a potkávám často ženy, které venčí své mazlíčky, které podle mě vůbec nezvládají, nepouživají vodítka ani náhubky. Jednou už za mnou vyběhl něaký pitbull a chtěl bych se zeptat jak se bránit při případném napadení slyšel jsem, že pepřák na ně nefunguje tak co dělat když za Váma takovy pes běží?
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 18.10.2010 23:45
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pokud se pitbull rozhodně zaútočit, tak Vám nic moc nepomůže. Nejlepší je si psa nevšímat. I mezi tzv. bojovými plemeny je velmi málo opravdu agresivních psů, kteří by bezdůvodně zaútočili - a i u těchto jedinců je to dáno v naprosté většině chybnou výchovou. Více bych se bála teriérů - ti na běžícího člověka zaútočí mnohem mnohem mnohem častěji. V případě ohrožení se pro ochranu života doporučuje praštit psa silně do nosu - udusí se! Takže to používejte opravdu v případě, že se do Vás již zakousl a bojíte o vlastní život. V případě HK si troufám tvrdit, že si s Vámi psi jen chtějí zaskotačit, protože jim chybí pohyb. A rozhodně se nepokoušejte jim utéct - to se Vám nepodaří. Bojová plemena jsou nesmírně dobří sprinteři. Můžete také zkusit pamlsky - když jdete běhat, tak si jich pár dejte do kapsy. Pokud za Vámi pes běží, tak mu nějaký hoďte (myšleno jiným směrem, než běžíte). Pes změní objekt svého zájmu a Vy se stihnete vypařit. A žádný pes nekouše do ruky, která ho krmí. Ale je tu možnost, že se dostanete do křížku s majitelem - můj pes je na speciální dietě a tak bych Vás hnala, že byste nestačil utíkat :)
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (6)
Většina "bojových plemen" (ach bože, jaké strašné označení), je mírumilovnějších než kdejaký jiný pes. Bojová jsou kvůli boji se psy, ne s lidmi, s nimi se velmi rádi přítelí. Začala bych u sebe - poznat výraz psa, který se bojí, chce si hrát, chce útočit atd. A podle toho se pak chovat. Obecně asi neutíkat, nedělat trhané, případně útočné pohyby, případně promluvit přátelským chlácholivým hlasem a počkat, než dorazí majitelka. A jí pak vyčinit, že si má psa lépe vycvičit... ;-)
Žena, 25 let. Celkem 26 příspěvky na Poraď.cz. (1) / Nelíbí se mi (3)
pepa (neregistrovaný uživatel)
pepa
Ma rada je jednoducha,mam psi asi cca 30 let zavdte zakon psi na voditku.A bude po utocich.
Ja bych byl pro a to chodim se psama kazdy den ven a vždy na voditku.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (7) / Nelíbí se mi (1)
jokr (neregistrovaný uživatel)
jokr
Asi jsem tu poněkud pozdě... Pes je sice šelma, ale jsou zvědaví jako kozy. Pokud tedy běžíte a vidíte, že má nějaký pes namířeno v vám (probůh, bojová plemena vymyslela tévé Nóóóva či jiný blb), tak zvolněte, či zůstaňte stát. Mírně se sehněte, vždyť jde k vám na návštěvu, prostě si jenom čichnout (čich je u psa stejně důležitý, jako ožužlávání čehokoliv batoletem). Nabídněte mu ruku k očichání, pamlsek bych si odpustil. Nehypnotizujte psa přámým pohledem do jeho očí, mohl by to brát jako výzvu. Dívejte se jakoby za něho...
Zrovna včera jsem jel na kole a v sousední obci komusi utekl pitbul. Trouba, málem vletěl pod auto. To už jsem přijížděl a namířil si to ke mně. Zastavuji, pes si ňufne k lýtku a běžel si po svých psích starostech - ale vedle mne. Neznalý by mohl zvolet, dejte tomu psovi košík a vodítko, jenomže ten pes opravdu nebyl můj. Důvěra od zvířete bylo pro mne vždycky vyznamenání a jako dítě jsem toužil po veterině. Něco z toho mi zůstalo, kamarádím se s kdejakou krávou...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (2)
Dušan (neregistrovaný uživatel)
Dušan
Do vyhledávače jsem zadal "jak se bránit psovi" , vyskočila mi tato stránka... a nestačím se divit. Místo o obraně před psem tu je jak jsou ve skutečnosti bojová plemena hodná, jak si získat jejich důvěru, ale o nějaké obraně zhola nic (tedy kromě bouchnutí do čumáku). Když mám strach z blížícího se psa, určitě budu mít čas strčit ruku do kapsy, usmát se a hodit mu pamlsek... už se nemůžu dočkat této situace!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (12) / Nelíbí se mi (1)
honza praha (neregistrovaný uživatel)
honza praha
No tak to by mne taky zajímalo. U nás v parku běžně pobíhají na volno psi plemen, která byla šlechtěna cíleně pro obranu a boj, případně nějací kříženci to fakt nevím. majitelé ignorují i obecní vyhlášku, která pohyb psů v tom parku reguluje. a to je prosím celá část parku i vyhrazena pro psy (můžou tam být navolno) jenže jejich páni si to rozšiřují na celý park. pravidelně klidně upozorňuji majitele psů na tento fakt. To mám jako otec tříletého dítěte na procházce pokaždé riskovat, když si nás přijde očuchat taková šelma, že je to "hodnej pejsek"? když může jedním kousnutím zničit dítěti život (spíš zabít). Mě zajímá, zda mohu aktivně bránit život svého dítěte při pohybu na veřejném prostranství - pokud ke mě běží velký pes bez náhubku, tak to musím přece vyhodnotit jako útok. protože ten skutečný útok pokud by nastal z bezprostřední blízkosti, tak odvrátit už nelze. takže jediná jistota je cizího psa zastřelit dokud není přímo u dítěte. zajímalo by mne jak by toto bylo posuzováno. nedělám si iluze - toto není stát pro lidi normálni. tak teď do mě.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (3) / Nelíbí se mi (3)
Jenda (neregistrovaný uživatel)
Jenda
Nejlepší je po psovi něco hodit aby se lekl. Utíkat asi nemá moc smysl.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Pokud tě už pes napadne, nejlepší způsob je sáhnout do kapsy, vyndat vystřelovací nůž a podříznout ho. Ze zákona jsi naprosto v právu. Pokud k tobě pouze běží a není na něm vidět agrese, podívej se kde má majitele a upozorni ho, že na jeho čokla nejsi zvědavej. Pokud neposlechne majitele, máš už možnost to vyhodnotit jako útok a podle toho reagovat. Pokud s sebou máš psa, nezvedej ho do náruče, ještě nikdy z toho nevzešlo nic dobrýho. Odnesete to oba, a o to víc. Pokud s sebou máš dítě, dostaň ho za sebe. Pak teprve řeš psa. Nejprve přes majitele, pak případně na přímo. A samozřejmě, nejvíc pomáhá pravidelně na takový hovada volat policii. Žádnej pes tě nesmí obtěžovat, nikdy a nikde. I tam, kde psi můžou být bez vodítka, je obvykle ve vyhlášce věta, že pes musí být "pod vlivem majitele" tedy poslušný. Pokud není, je to porušení vyhlášky a pokuty jsou myslím do 2000,- což už je prima motivace pro vypatlanýho majitele. Cpát mu pamlsky je hovadina, pokud mu nehodíš hnátu z krávy tak je to v desetině vteřiny v něm a psa se nezbavíš. Jo, a aby se tu nestrhla halda názorů, že nemám rád psy... Mám tři pitbully. Mám rád psy. Ale mám je rád vychovaný a když mě neotravujou.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (6) / Nelíbí se mi (1)
Booože,,bojové plemena´´ žadné takové plemeno není!Pitbulové se sice používali na zápasy s býky,ale rozhodně bych je takto nenazvala!!!Pokud se za vám rozběhne pes tak se skrčte do klubíčka a chrantě si hlavu a krk,nebo pokud je možnost můžete přeskočit nějaký plot,ale ne ten za ktrým je jiný pes :D A prosim Vás nepoužívejte název ,,bojová plemena´´ :) A nezapomínejte na to,že ti psi se nenarodili jako agresivní takže je nějaký nezodpovědný majitel nezvládl a nesocializoval správně..což je dost smutné,protože potom ti psi končí v útulcích a nebo je nechají utratit :(
Doma mám 3 psy.Annie(Parson Russell Terier),Sam(Hovawart) a... (0) / Nelíbí se mi (3)
Dušan: no newím jestli je to dobrý nápad usmát se na psa a ještě se mu dívat třeba do očí :D tím spíš by to bral jako útok a mohl by zaútočit :D :D
Doma mám 3 psy.Annie(Parson Russell Terier),Sam(Hovawart) a... (0) / Nelíbí se mi (0)
Imtheman (neregistrovaný uživatel)
Imtheman
Pokud někdo bere to, že k němu pes běží jako útok a ještě by chtěl mít možnost takového psa z dálky zastřelit, tak byse měl nechat vyšetřit u Chocholouška a nevyskytovat se mezi normálními lidmy. Pes je zvědavý, čuchne si k vám a dál ho nezajímáte. Pokud si chcete být jistí, že v případě agresivního psa se ubráníte, noste kaser, paralyzer, teleskopický obušek, jako pro standartní sebeobranu. Mezi člověkem a psem není v tomhle odhledu rozdíl..možná jen ten, že u lidí to do poslední chvíle nevíte.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (3)
Aleš (neregistrovaný uživatel)
Aleš
Milovníci bojových plemen, mýlíte se. Pes může zaútočit kdykoliv a trhat. Neušetří ani vás. Nevíte, nezaložil někdo ligu proti těmto psům? Tito psi by se neměli chovat tam, kde v sousedství žijí lidé, tedy v rodinných domcích na vesnici či snad v bytech na sídlišti apod. Tak jako je zbrojní pas, měl by být i na chování takových psů.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (1)
Honza K. (neregistrovaný uživatel)
Honza K.
Souhlasím. Většina lidí, kteří mají taková plemena si chtějí něco dokazovat. Buď velké sebevědomí či řešit komplexy. Takoví psi jsou pro společnost moc nebezpeční. Ale!!! U nás je zvíře nad člověkem!!! Dáváme víc peněz do psích útulků než do dětských ústavů!!!!! Vyslechl jsem v parku: "Paní, hlídejte si to dítě, náš pes je sice hodný, ale mohl by na něj zaútočit". Co dodat??Někdy se nedivím, že někomu dojde trpělivost a vezme spravedlnost do svých rukou. Také bych se zapojil do LIGY proti bojovým psům. Dejte vědět. Díky.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (1)
Alča (neregistrovaný uživatel)
Alča
V souvislosti s opakovaným napadením nevinných lidí, bych také založila organizaci proti těmto psům. V sousedství má jeden floutek dva velké psy a já se bojím pustit děti na hřiště. Už napadl jednoho kluka. Protože ho přímo nezabil, nikde se o tom nemluvilo, ale ta trauma z útoku si ponese kluk celý život. Dejte, prosím k dispozici link, chci taky proti bojovým psům bojovat!!!!! Buď úplně tyto ésy zakázat nebo jen výjimečně vybraným jedincům a vždy venčit na vodítku!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Souhlasím. Dneska jsem měla incident s jednou paní a jejím psem. Nejsem pejskařka tak nevím co to bylo za plemeno, ale na můj vkus byl až příliš velký a ty jeho zuby bych ani nekomentovala. Chodím venčit svoji fretku, ale mám ji na vodítku a když vidím jakéhokoliv psa okamžeitě si ho strhnu k sobě. Tenhle pes byl bez náhubku bez vodítka a zaujímala bojovou pozici a zaterasil mi průchod. Paní si odkráčil 2 metry od nás a koukala. Na výzvu aby si psa zavolala, sem dostala vynadáno já, že nemám co chodit mezi lidi s fretkou a že ji veřejné prostranství dlouhé 4 km připadá jako psí výběh. Prominte já mám psy ráda a proti vycvičeným psů, kteří poslouchají nemám nic ani když nejsou na vodítku nebo nemají náhubek. Ale když potkáte někoho takového, že ještě dostanete málem přes "hubu" za to, že jste si dovolili mu říci že by měl mít takový pes alespon náhubek když není na vodítku, tak se ptám, kde to žiji? Proč si pořizují psy takový arogantní lidi, pro které je výchova psa něco urážejícího a obtěžují ostatní? Hold řešila jsem to zavoláním policie, ale ta to stejně nijak nevyřešila. Ach jo :( asi začnu s sebou nosit paralyzér!
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (2) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
souhlas s Dušanem - taky jsem zadal jak se bránit psovi a aby tady pročítal tuctové romány majitelů psů. Snad je jasné, že se neptá někdo kdo chce na psi útočit - na to dává člověku mozek pro psa nesrovnatelné výhody.
Otázka je jasná a ze života : napdne mne pes a je ve mne zakousnutej, majitel pako (minimálně proto že jej nemá pod kontrolou) a musím se bránit vlastními silami a holýma rukama = musím jej OKAMŽITĚ zastavit nebo mi způsobí těžká zranění (věřím, že se shodneme že přes to vlak nejede). Zdraví psa není relevantní - útočí a lidský život je přednější (on jistě také můj život nepovažuje za přednější).
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
nakonec jsem dohledal tohle video - lepší než všechny rady dohromady co jsem tu četl http://www.youtube.com/watc...JM#t=70
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Včera jsem byla napadena pitbulem. Majitel ho venčil bez vodítka a náhubku, utekl mu cca 500 m od mě, volal na něho, ale pes byl v tranzu, běžel, jak šílený přímo na mě a mému psovi. Kdybych se neotočila, co se to děje, neměla bych šanci, pomohl pepřák. Díky Bohu a všem svatým, protože takovou hrůzu jsem si v životě nemohla ani představit. A majitel, stála koukal, jak to dopadne a ani si pro psa nepřišel! Žádnou radu, jak se mu ubránit jsem tady nevyčetla. Chyba je v majiteli, ovšem co teď s takovým psem...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
snad mě nezabijou (neregistrovaný uživatel)
snad mě nezabijou
Musím se k tomu také vyjádřit,protože venku opravdu běhá spoustu psů daleko od páníčka,bez náhubku a o vodítku ani nemluvím...Je to smutné,ale opravdu si arogantní lidi pořizují ty největší psy...Mě ani tak nevadí,že s nima doma dělají zooporno,ale co si onich mám myslet,když stojím v autobuse a nastoupí někdo se psem,který mi bleskurychle strčil hlavu mezi nohy(nahubek neměl)??A neni mi ani příjemný,když ted v létě cítím psův mokrý čenich na lýtku,když mě očuchává...Hlavně že páníček může pořádně zařvat: ke měěě!Nesmííš!!Fuuuj je too!!!Nevim proč na ulici dělají ty BOJOVÝ PSY ??Pitbulterier má prý takový zkus,že by mi v pohodě překousl holení kost a já bych v argónii asi omdlel...Asi založím na Facebooku LIGU proti bojovým psům(pomůže mi někdo prosadit takový zákon??nevimjestlijo@seznam.cz:))No já už v kapse začínám nosit ten vystřelovací nůž,bohužel žiji mezi nevychovanými ubožáky a jejich psama...
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (0) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci